Kończy się tania energia z PGE

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej, Marek Woszczyk, zapowiedział zmianę strategii sprzedażowej, realizowanej przez największego dostawcę energii w Polsce.

Od początku stycznia 2015 roku ceny dostarczanej przez PGE przedsiębiorcom korzystającym z taryf A i B wzrosną. Przedsiębiorcy mogą się spodziewać 20% większych opłat za prąd w porównaniu z latami poprzednimi, jeśli zdecydują się utrzymać współpracę z PGE. Tym sposobem kończy się okres zaniżonych względem cen rynkowych, korzystnych dla dużych przedsiębiorstw, marż na dostawę prądu, jak również kończy się okres utrudnionego dostępu do sprzedaży energii przedsiębiorstwom dla konkurencyjnych dystrybutorów.

Zmiana strategii PGE jest reakcją na nadchodzące zakończenie okresu otrzymywania rekompensat z tytułu rozwiązania kontraktów długoterminowych, które były jedną z okoliczności umożliwiających stosowanie czasem nawet ujemnych marż. Rekompensaty z tytułu „kosztów osieroconych" będą jeszcze wypłacane PGE do 2016 roku, jednak zmiany cen będą wprowadzane stopniowo już od 2015 roku.

Inną przyczyną podwyżki cen jest prawdopodobnie planowana przez Urząd Regulacji Energetyki zmiana w sposobie naliczania taryf, co do rozkładu marży pomiędzy produkcję a dystrybucję energii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://gramwzielone.pl

Źródło: http://gramwzielone.pl

Źródło obrazka: http://pl.fotolia.com/


Kalendarz

Kalendarium