Środki z programu PolSEFF gotowe do rozdania

Ruszyła druga edycja Programu Finansowania Energii Zrównoważonej w Polsce, wspierającego inwestycje firm mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa lub obniżenie zużycia energii. W tej edycji preferencyjne warunki pozyskania wsparcia będą mieli mali i średni przedsiębiorcy.

W ramach programu przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z niskooprocentowanych kredytów inwestycyjnych oraz w przypadku pozytywnej weryfikacji inwestycji z dotacji zwrotnych o wartości 10% lub 15% kredytu. Jednak najważniejsze w dalekowzrocznej perspektywie funkcjonowania biznesu są skutki bezpośrednie dla firmy, czyli wdrożenie takich rozwiązań, które albo zwiększą efektywność energetyczną przedsiębiorstwa, albo spowodują zmniejszenie kosztów zużycia energii, co będzie przynosić firmie długookresowy zysk.

Przystąpiwszy do przygotowania wniosku przedsiębiorcy mogą skorzystać z doradztwa ekspertów przy jego składaniu, z wykonania oceny techniczno-finansowej inwestycji i audytów energetycznych dla projektów termomodernizacji budynków, nie ponosząc żadnych kosztów.

Listę banków, które biorą udział w programie, oraz pozostałe szczegóły można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: www.nfosigw.gov.pl

Źródło obrazka: www.fotolia.com


Kalendarz

Kalendarium