NFOŚiG w nowej odsłonie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił swoją stronę internetową w nowej szacie graficznej. Trudno czytelny, zawiły interfejs portalu został znacząco ulepszony.

Uwaga innowacyjni przedsiębiorcy!

Do 27 lutego 2015 roku trwa nabór wniosków do szóstej już edycji programu Ministerstwa Środowiska - GreenEvo. Konkurs jest wielką szansą dla firm, które pragną zaistnieć na rynkach zagranicznych.

Pokaż, co potrafisz!

Zapraszamy do udziału w konferencji i prezentacji swojej działalności podczas IV Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2015 w dniach 4 i 5 lutego 2015 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Uwaga Przedsiębiorcy

Rozpoczynamy Nowy Rok od przypomnienia wszystkim Przedsiębiorcom, że zbliżają się terminy złożenia sprawozdań w zakresie ochrony środowiska, które powinny być spełnione w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą przedsiębiorstwa.

Gorący 2015 rok w inwestycjach wiatrowych

Przedsiębiorcy spieszą się z inwestycjami w elektrownie wiatrowe, by zdążyć przed wprowadzeniem ustawy.

Polska innowacja na globalną skalę

Ten rok okazał się rokiem rewolucji w dziedzinie technologii wiatrowych. Stworzono pierwszą na świecie elektrownię z wykorzystaniem pionowych siłowni wiatrowych Piskorza. Pierwsza taka elektrownia została otwarta w Kodniu we wrześniu tego roku, kolejne dwa projekty otrzymały pozwolenie na budowę 16 grudnia, a do końca 2015 roku planowane jest zakończenie budowy pięciu obiektów.

Ekoinowacje w Unii Europejskiej – EMAS Awards 2015

Trwa nabór wniosków do EMAS Awards 2015. Komisja Europejska czeka na zgłoszenia z krajów członkowskich całej UE do 30 stycznia 2015 roku. Rekrutacja przebiega jednak najpierw w systemie krajowym, a wnioski zostaną przetłumaczone na język angielski i następnie przekazane do rekrutacji europejskiej.

Wyróżnij się - Ekolabel

Jeśli chcesz wyróżnić swoje wyroby oficjalnym, międzynarodowym znakiem, postaraj się spełnić kryteria Komisji Wspólnot Europejskich.

Akademia EKO-przedsiębiorstw

Jeśli jesteś średnim przedsiębiorcą i szukasz inspiracji we wdrażaniu przedsięwzięć proekologicznych zajrzyj tu.

Kalendarz

Kalendarium